شهریور, 1397 بدون نظر لیسانس به پزشکی

تعداد شرکت کنندگان آزمون لیسانس به پزشکی و شرایط شرکت در این آزمون

تعداد شرکت کنندگان آزمون لیسانس به پزشکی

 

مجري برگزار كننده آزمون لیسانس به پزشکی، دانشگاه علوم پزشكي تهران است كه این آزمون را تقريبا بصورت غيررسمي برگزار مي كند. براي اين آزمون هيچ كارنامه اي صادر نشده و پس از انجام مصاحبه، تعداد 10 تا 25 نفر به عنوان قبولي اعلام مي شوند. به همين علت تعداد زيادي از شركت كنندگان بعد از برگزاري و اعلام نتايج، آن را فاقد اعتبار دانسته و ادعا مي کنند به دليل عدم وجود شفافيت در اعلام نتايج و عدم اعلام نمره و درصدهاي قبولي و حتي عدم اعلام رتبه افراد، افراد داراي شايستگي براي قبولي شايد نتوانند قبول شوند و به جاي آنها افرادي كه در مصاحبه حداكثر نمره را بدون مدارك مستند دريافت كرده پذيرفته می شوند.

تا كنون 10 دوره آزمون پذيرش کارشناسی به پزشکی برگزار شده و هر ساله از بين جمعيت 200 تا 300 نفري شركت كننده، 10 تا 25 نفر  پذيرش مي شدند. اما در طی دو سال اخیر ، در سال تنها 10 نفر پذیرش برای این دوره وجود داشته است. شاید این آمار کم در ابتدا خوش حال کننده باشد اما قابل ذکر است که همه این تعداد 20 تا 300 نفر شرکت کننده همگی نفرات برتر رشته های علوم پایه و پیراپزشکی هستند و اکثرا رزومه خوبی برای ارائه دارندو پس داوطلبین آزمون لیسانس به پزشکی باید از حداکثر توان خود برای موفقیت در این آزمون استفاده نمایند.

شرایط شرکت در آزمون کارشناسی به پزشکی

شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی شامل این موارد است : فار غ التحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی ، علوم ریاضی و فنی باشد ، حداکثر سن در زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 25 سال تمام باشد اما مدت زمان سربازی و طرح نیروی انسانی به حداکثر سن اضافه می شود ، مدل کل دیپلم 18 و بالاتر باشد ، معدل مقطع کارشناسی 16 و بالاتر باشد. واجد مدرک زبان مطابق با شرایط اعلام شده باشد. یکی از دلایل پایین بودن تعداد شرکت کنندگان آزمون لیسانس به پزشکی همین شرایط آزمون می باشد.

جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران با بهره گیری از اساتید متخصص و مجرب موفق به گردآوری جزوات آزمون لیسانس به پزشکی نموده است، به گونه ای که کلیه نیازهای آموزشی داوطلبان برای دروس این آزمون برطرف گردیده و دیگر نیازی به مطالعه منابع مختلف نخواهد بود. از طرفی دیگر مشاوران و متخصصات گروه که همگی خود موفقین این آزمون می باشند ، همیشه در کنار شما خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران تماس حاصل نمایید.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *