مرداد, 1397 بدون نظر لیسانس به پزشکی

معرفی شرایط آزمون لیسانس به پزشکی

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

لیسانس به پزشکی

شاید اولین بار باشد که لفظ لیسانس به پزشکی و یا کارشناسی به پزشکی به گوش شما خورده و با جستجو در اینترنت به دنبال تعریف این دوره هستید. لیسانس به پزشکی دارای  آزمونی است که در طی آن تمامی دانشجویان دارای لیسانس در رشته های ریاضی ، تجربی و فنی  می توانند وارد دوره پزشکی شوند! این آزمون فقط از طریق دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود و هیچ ارگان یا سازمان دیگری در پذیرش آن دخالت ندارد و در طی آن علاقه مندان رشته پزشکی که به هر دلیل نتوانسته اند در کنکور سراسری برای ورود به آن موفق شوند ، فرصت دوباره ای به دست می آورند تا بتوانند برای ورود به پزشکی تلاش کنند. قابل ذکر است که رشته های دکتری دندان پزشکی و دکتر ی داروسازی دارای پذیرش از مقطع لیسانس نمی باشند و این پذیرش منحصرا فقط از لیسانس به پزشکی می باشد.

شرایط ورود به لیسانس به پزشکی

برای ورود به دوره لیسانس به پزشکی داوطلب باید یکسری شرایط عمومی و اختصاصی داشته باشد که این شرایط شامل موارد زیر می باشد:

  • واجد شرایط عمومی تحصیلی رایگان در جمهوری اسلامی ایران
  • فار غ التحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی ، علوم ریاضی و فنی باشد.
  • حداکثر سن در زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 25 سال تمام باشد اما مدت زمان سربازی و طرح نیروی انسانی به حداکثر سن اضافه می شود.
  • مدل کل دیپلم 18 و بالاتر باشد.
  • معدل مقطع کارشناسی 16 و بالاتر باشد.
  • واجد مدرک زبان مطابق با شرایط اعلام شده باشد.
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی برای شرکت در مرحله دوم (مصاحبه و ارزیابی شناختی ) آزمون کارشناسی به پزشکی الزامی می باشد در غیر این صورت از شرکت داوطلب در مرحله دوم جلوگیری به عمل می آید.
  • دارندگان مدال های طلای المپیاد های دانش آموزی از آزمون کتببی معاف هستند و بدون شرکت در آزمون کتبی و صرفا با شرکت در آزمون مصاحبه و ارزیابی فراشناختی مورد ارزیابی قرار می گیرند. دارندگان مدال نقره یا برنز این رشته ها باید در آزمون کتبی شرکت کنند و حداقل 90 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون کتبی کارشناسی به پزشکی را کسب نمایند.

نمره زبان های مورد نیاز برای  ورود از لیسانس به پزشکی

فهرست مدارک مورد نیاز و حد نصاب نمره قبولی در این آزمون ها برای مجاز شدن برای شرکت در آزمون کارشناسی به پزشکی به شرح زیر می باشد:

نام مدرک زبان

حد نصاب قبولی

MHLE

50

MCHE

50

MSRT

50

TOEFL PBT

480

TOEFL IBT

60

IELTS

5

TOLIMO

480

MELAB

70

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *