شهریور, 1397 بدون نظر لیسانس به پزشکی

شرایط مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی

مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی

 

آزمون لیسانس به پزشکی آزمونی است که در طی آن داوطلبان  از مقطع کارشناسی رشته های ریاضی ، فنی و تجربی وارد دوره پزشکی می شود. این آزمون از دو بخش آزمون کتبی و مصاحبه تشکیل شده است. مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی توسط دانشگاه تهران انجام می شود و تا حدودی معیار سنجش در آن نا مشخص است!  اما در تمامی آزمون ها مشخص شده که مصاحبه برای این آزمون تا حدودی برای ورود به رشته پزشکی تعیین کننده است. این یعنی بالا رفتن اهمیت پشتوانه پژوهشی و توانایی های شما! پس اگر آزمون کتبی را تا حدودی به بدی گذرانده اید اصلا ناراحت نباشید. چندین نکته برای موفقیت درمصاحبه لیسانس به پزشکی وجود دارد:

 • در روز مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی از دستاوردها و موفقیت های شما سوال می شود نه از آرزوها و تصمیم هایی که قرار است بگیرید.
 • برای مصاحبه کنندگان توان پژوهشی  و سطح علمی تان مهم است.
 • پوشه ها و کلاسورهای پر از خالی مشکلی را حل نمی کند.
 • صداقت، یک صفت اخلاقی بسیار مهم است اما صادقانه گفتن این که چیزی در چنته ندارید، باعث موفقیت شما در مصاحبه نمی شود.
 • چندتا مدرک داشتن وانواع و اقسام دوره ها را گذراندن و در مقابل توان ضعیف علمی و پژوهشی داشتن، بی معنی و کم ارزش است.
 • از تهدید یا تطمیع مصاحبه کنندگان یا رفتارهای خارج از عرف خودداری کنید.
 • . مراجعه به سایت اینترنتی، سوال از دانشجویان پزشکی یا استادان می تواند مفید باشد. انتخاب ناآگاهانه می تواند موجب سرخوردگی و مشکلات بسیاری شود.
 • مصاحبه کنندگان به مشکلات و ناتوانیهای شما نمره نمی دهند و ذکر آنها، موجب تضعیف موقعیت شما می شود.
 • معدل بالا و در مقابل آن ناتوانی در پاسخ به سوالات یا کارنامه ی پژوهشی نامطلوب، ابهام آفرین است.
 • داشتن توصیه نامه قوی از استادان دوره کارشناسی و مدیر گروه ارزشمند است.
 • کارهای خود را منتشر کنید، مقاله بنویسید!مقاله بنویسید! مقاله بنویسید!

در یک زمینه و به صورت تخصصی تحقیق کنید تا دستاوردهایتان معنی دار باشد. برای زبانتان هم مدرک داشته باشید و هم معادل آن توان گفتگو یا نگارش داشته باشید.  موفقیت یا شکست در مصاحبه، پایان همه چیر نیست! نقاط ضعف خود را برطرف کنید و نقاط قوت خود را افزایش دهید. اگر سال بعد و سالهای بعد، تغییری نکرده باشید، اتفاق متفاوتی نمی افتد. مصاحبه کنندگان حرفه ای در 5 دقیقه اول، ارزیابی خود را انجام می دهند و عملاً بخش عمده ای از قوت و ضعفهای شما در دقایق اولیه نمایان می شود. به مدیریت این دقایق بپردازید و برای آن برنامه داشته باشید.

جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران با بهره گیری از اساتید متخصص و مجرب کلیه نیازهای آموزشی و پژوهشی لازم برای روز مصاحبه داوطلبان برای این آزمون برطرف کرده است . مشاوران و متخصصات گروه که همگی خود موفقین این آزمون می باشند ، همیشه در کنار شما خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران تماس حاصل نمایید.

 

تغییر در مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دوره پزشکی از لیسانس را بازبینی می کنیم و به سمت بهتر شدن پیش می بریم و برای این کار امسال نحوه مصاحبه داوطلبان تغییر می کند.  دکتر محمد جلیلی افزود: برای امسال مصاحبه ساختارمند به شیوه ای انجام می گیرد که به شناسایی ویژگی های خلقی و شخصیتی فرد منجر می شود چرا که در بسیاری از دانشکده ها در دنیا مصاحبه هایی در ورود به رشته پزشکی صورت می گیرد که در آن ببینند فرد آمادگی ورود به رشته پزشکی را دارد یا نه. میزان حس نوعدوستی، کمک به هم نوع و دلسوزی فرد سنجیده می شود.

وی با اشاره به اهدافی که برای تربیت دانشجوی پزشکی از دوره لیسانس گفت: هدف این بود که افرادی که وارد این دوره می شوند آشنایی بیشتری با رشته پزشکی دارند در حالی که دانشجویان فعلی از فضای دبیرستان وارد دانشکده پزشکی می شوند و تصورشان این است که کارهای ساده ای انجام می دهند و در ازای آن درآمد بالا و یا جایگاه اجتماعی کسب می کنند. جلیلی افزود: در صورتی که اگر فردی پیش از این محیط پزشکی را دیده باشد متوجه سختی ها، مسئولیت ها و مواجه با بیمار می شود.

وی یادآور شد: هدف ما این بود که افرادی از حوزه های سایر علوم هم وارد این رشته شوند و با پس زمینه سایر رشته های علوم، مبانی پایه رشته پزشکی را بهتر درک کنند. معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به این موضوع که چرا تاکنون شرکت کننده ای از رشته های فیزیک و ریاضی  در دوره پزشکی از لیسانس پذیرفته نشده اند، گفت: بله متاسفانه از این رشته ها کسی متقاضی نداشته ایم که در حال بررسی این موضوع هستیم البته ممکن است این موضوع به این مسئله برگردد که افرادی که وارد رشته های علوم پایه می شوند کمتر به تغییر مسیر علمی خود می پردازند. جلیلی درباره میزان موفقیت طرح پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس و خروجی علمی این گروه از دانشجویان گفت: به طور مشخص می توان گفت که این افراد انگیزه بسیار خوبی دارند و با دانشجویانی که از دوره دیپلم وارد می شوند، متفاوت هستند و امیدواریم که با گسترش این موضوع بتوانیم اهداف خود را در این طرح محقق کنیم.

جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران با بهره گیری از اساتید متخصص و مجرب کلیه نیازهای آموزشی و پژوهشی لازم برای روز مصاحبه داوطلبان برای این آزمون برطرف کرده است . مشاوران و متخصصات گروه که همگی خود موفقین این آزمون می باشند ، همیشه در کنار شما خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران تماس حاصل نمایید.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *