شهریور, 1397 بدون نظر ارشد وزارت بهداشت

منابع ارشد وزارت بهداشت

 

منابع آزمون کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی

منابع ارشد وزارت بهداشت

به راحتی می توان گفت که کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت دشوارترین کنکور کارشناسی ارشد برگزار شده در ایران می باشد. به دلیل بازار کار مناسب رشته های علوم پزشکی داوطلبین زیادی تمایل به شرکت در رشته های مختلف کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت دارند و از این رو رقابت برای کسب صندلی دانشگاهی در رشته های این آزمون سخت و دشوار به نظر می رشد.

هر ساله وزارت بهداشت منابع ارشد وزارت بهداشت را معرفی می کند .مثلا برای درس میکروب شناسی در مجموعه علوم آزمایشگاهی 3 کتاب های واکر، جاوتز، جوکی ، و مورای معرفی شده اند. مطمئنا شما در برگه آزمون کنکور کار شناسی ارشد وزارت بهداشت ،از هر کتاب  با چند سوالی مواجه خواهید شد. برخی داوطلبان به اشتباه شروع به خواندن کتاب های رفرنس می کنند که اغلب برای آنها بسیار وقت گیر بوده و به احتمال زیاد به دلیل سنگینی مطالب موجب نا امیدی آنها می شود.

داوطلبین عزیز باید در نظر داشته باشند که کسانی که موفقیت های شایسته ای در کنکور ارشد وزارت بهداشت کسب کرده اند، وقت و انرژی خود را صرف خواندن کتاب های رفرنس سنگین نکرده اند. جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران با بهره گیری از منابع ارشد وزارت بهداشت که توسط مشاورین مجرب و متخصص و نفرات برتر کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تهیه و تنظیم شده و همچنین ارائه خدمات مشاوره در این زمینه، این مشکل را برای داوطلبین عزیز حل کرده و راه بسیار مناسبی را برای دستیابی داوطلبین عزیز به نتیجه مطلوب در کنکور ارشد وزارت بهداشت فراهم کرده است.

منابع زبان عمومی در منابع ارشد وزارت بهداشت

تا قبل از سال 93 به مدت چند سال کتابهای موزائیک و … به عنوان رفرنس برای کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  معرفی شده بودند که از سال 93 رفرنس های درس زبان عمومی این آزمون تغییر پیدا کرد و به احتمال زیاد همچون گذشته این کتاب ها به مدت چند سال بعنوان رفرنس درس زبان انگلیسی كنكور كارشناسي ارشد پزشكي باقی خواهند ماند، اسامی رفرنس های زبان عمومی کارشناسی ارشد به شرح زیر می باشد:

1)Active Skills for Reading تالیفAnderson, A  (جلدهای اول تا چهارم توصیه شده است). انتشارات Thompson  سال 2008

2) Interaction: Reading به نویسندگی KIRN, e و Hartman, P. انتشارات McGraw-Hill با سال انتشار 2007

3) English for the Students of Medicine تالیف محمود رضا عطایی،  لیلا شجاع،  معصومه کفشگر سوته، ماندانا ذوالقدری انتشارات سمت می باشد.

4) Academic Encounters: Reading, Study Skills and Writing تالیف Seal, B انتشارات Cambridge Uni

5) Improving Reading Skills تالیف: دكتر شكرپور ، دكتر مهبودی انتشارات جنگل

6) Developing Reading Skills جلد اول تا سوم تالیف Markstein, L. and Hirasawa, L انتشارات Cambridge

با توجه به اینکه آزمون کارشناسی ارشد رقابتی برای انتخاب آماده ترین و شایسته ترین افراد از جنبه علمی برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی است و محدود نمودن این رقابت به منبع مشخص فاقد توجیح علمی می باشد، لذا معرفی منابع ارشد وزارت بهداشت ایجاد محدودیتی برای این آزمون نخواهد کرد و داوطلب باید برای توفیق بیشتر مطالعات گسترده تر و متنوع تری را برای دستیابی به سطح مناسب و تسلط کامل بر موضوع داشته باشد.

جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران با بهره گیری از مشاورین مجرب و متخصص و بهره گیری از تجربیات نفرات برتر کنکور توانسته جزوات مفید و ارزشمندی در زمینه زبان عمومی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تهیه نماید ،که به داوطلبین استفاده از آنها قویا پیشنهاد می شود.همچنین کلاس های آمادگی برای همه رشته های ارشد پزشکی و همچنین کلاس اختصاصی برای درس زبان توسط اساتید برجسته در مرکز جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران برگزار می شود که داوطلبان رشته های ارشد وزارت بهداشت برای اطلاع دقیق از این کلاس ها میتوانند با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایند.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *